Powrót do: Znane Firmy

Wyposażenie stajni dla konia - elektrotechnika?


W procesie żywienia konia zdecydowanie podstawową rolę pełni ilość dostarczanej wody oraz suplementów energetycznych. Praca konia powoduje spalanie energii, jednak ma to mały wpływ na spalanie wody czy suplementów, które są wydalane w pocie.

Jak przechowywać paszę dla koni

W tym celu do zapewnienia odpowiedniej przemiany energetycznej poleca się serwować składniki w takich samych ilościach do spalanej energii, jak w dawce która wystarcza na potrzeby bytowe. Natomiast żywienie koni wyścigowych różni się trochę od koni normalnie pracujących.

Uzależnione są od masy, budowy ciała i wielu innych czynników. Żywienie ich zatem nie opiera się na normach książkowych, tylko na obserwacji i ich kondycji przy podejmowanej pracy. Jeżeli chodzi o klacze źrebne, które są w pierwszych miesiącach ciąży to ich zapotrzebowania żywieniowe stosunkowo nie są większe od normy (podobnie jak na sprzęt jeździecki typu porady o żywieniu koni).

Duża zawartość białka w paszy

Powinniśmy podawać jej tylko więcej pokarmów białkowych. Sytuacja zmienia się dopiero w ostatnich 90 dniach ciąży, kiedy to potrzeby pokarmowe rosną diametralnie. W okresie przed narodzinami podaje się zdrowe pasze i lekko strawne pokarmy. Po urodzinach jej potrzeby pokarmowe również są bardzo duże. Miejmy to na uwadze. 

To aspekt żywieniowy konia. Inną rzeczą jest odpowiednie wyposażenie stajni w zasoby elektrotechniczne. Nie jest to prosta sprawa i opiszemy ją nieco później.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy