Powrót do: Automaty

Jak urządzić małą łazienkę z najnowszą technologią?


Mała łazienka to duże wyzwanie aranżacyjne. Taka łazienka musi być nie tylko ładna, ale również funkcjonalna. Jak urządzić małą łazienkę aby spełniła oba te warunki? Przyjrzyjmy się najważniejszym zasadom związanym z projektowaniem małych łazienek?

Na początek warto dobrze się zastanowić?

Aby odpowiedzieć na pytanie jak urządzić małą łazienkę należy przede wszystkim przemyśleć co chcemy w niej umieścić. Najważniejszym aspektem je wybór między wanną a prysznicem oraz decyzja czy w łazience znajdzie się pralka czy też będzie ona stała ona gdzie indziej. Odpowiedź na te dwa pytania jest ważna, ponieważ te dwie rzeczy zajmują najwięcej przestrzeni. Kolejna odpowiedz na pytanie o to jak urządzić małą łazienkę dotyczy jej kolorystyki. Aby nadać pomieszczeniu przestronności warto postawić na jasne kolory. Trzeba również przeanalizować położenie istniejących przyłączy oraz pionów i rozważyć czy warto coś przenosić czy zostaną one tam gdzie są.

Schowki, schowki i jeszcze raz schowki

Jak już wspomniano mała łazienka powinna być funkcjonalna. Jak urządzić małą łazienkę aby taka była? Warto postawić na meble wielofunkcyjne oraz wykorzystać każdy skrawek przestrzeni na schowki i miejsca przechowywania.

Niektórzy z nas są minimalistami, którzy nie mają wielu rzeczy, jednak większość społeczeństwa cierpi na ciągły brak miejsca do przechowywania, determinuje to więc odpowiedź na pytanie jak urządzić małą łazienkę. W tak małym pomieszczeniu warto wykorzystać każdy, nawet najmniejszy skrawek przestrzeni.

Oświetlenie i dobór kolorów w małej łazience

Aranżacja małych pomieszczeń jest wymagająca. Niewielka przestrzeń może powodować uczucie przytłoczenia i ciasnoty. Jak urządzić małą łazienkę aby nie była tak przytłaczająca. Otóż warto dobrać do niej jasne płytki, najlepiej w kolorze białym lub beżowym.

Do optycznego powiększenia przestrzeni doskonale nadadzą się również błyszczące dekory. Dobrym rozwiązaniem jak urządzić małą łazienkę jest też postawienie na duże powierzchnie lustrzane. Są one dość trudne do utrzymania w czystości, ale z drugiej strony dają efekt znacznego powiększenia przestrzeni.

Ważne jest również rozmieszczenie oświetlenia, które powinno skupiać się na dwóch obszarach - umywalki oraz wanny.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy