Powrót do: Znane Firmy

Ekologiczne pieluchy dla niemowlaka


Ekologiczny bobas

Korzystanie z pieluch wielorazowego użytku jest bardzo na czasie,  a także może mieć swoje zalety pod wieloma względami. Jednak wciąż jest wiele osób, które preferują pieluchy jednorazowe, ponieważ są praktyczne i nie muszą się martwić o pranie pieluszek. Istnieją argumenty za i przeciw i to od całej rodziny zależy, z jakich pieluch będzie korzystać niemowlak.

Pieluchy jednorazowe wykonane głównie z materiałów naturalnych i nadających się do recyklingu są najbardziej ekologiczne na rynku. W ten sposób ślad po ich użyciu jest mniejszy niż w przypadku standardowych jednorazowych pieluch.

Dlaczego używanie pieluch wielorazowych to dobry pomysł?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać pieluszki, które można prać. Oto trzy z nich:

– wpływ na środowisko

– zdrowie dziecka

– wpływ na gospodarkę

Materiały pieluszek

jak_ekologiczne_pieluchyWiele pieluch materiałowych, które można dziś kupić, jest wykonanych z ekologicznych i zrównoważonych materiałów(https://rodzinaeko.pl/pieluszki-wielorazowe). Najczęściej używane są bawełna organiczna, bambus i konopie. Dostępne są również pieluchy z polaru poliestrowego, które, choć nie są ekologiczne, mają swoje zalety.

Organiczne pieluchy z tkaniny nie emitują chemikaliów i mogą być ponownie użyte lub być może odsprzedane po użyciu. Ilość odpadów jest praktycznie równa zeru, ale po całkowitym zużyciu pieluchy takie są w 100% biodegradowalne - i można je palić w kompoście.

Używane pieluchy a zdrowie niemowlaka

Jednorazowe pieluchy zawierają szereg różnych substancji chemicznych, w tym substancje superabsorbent (SAB), które mogą podrażniać delikatną skórę dziecka i oprócz tego, że wchłaniając mocz i kał, pochłaniają naturalne nawilżenie skóry. U niektórych dzieci powoduje tak duży brak równowagi wodnej w skórze, że staje się ona bardzo podrażniona i zaczerwieniona.

Ponadto w pieluchach jednorazowych można znaleźć inne substancje, takie jak: wybielacze, barwniki i ewentualnie perfumy. Warto wiedzieć, że jednorazowa pieluszka jest w dużej mierze wykonana z plastiku. Nawet miękki, wewnętrzny materiał przypominający tkaninę może być wytwarzany z ropy naftowej, która nie jest materiałem odnawialnym. W wielu przypadkach rzepy na jednorazowej pieluszce zawiera PVC, który jest substancją zaburzającą hormony.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy