Powrót do: Znane Firmy

Jakie funkcje powinna mieć spacerówka?


Wspólny spacer to przyjemność zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dzieci rosną dość szybko. Wózek, który w formie gondoli służył dziecku i rodzicom, po jakimś czasie trzeba zmienić na spacerówkę. Warto dobrze przemyśleć, jaka spacerówka będzie najlepsza dla dziecka. 

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, czy wózek częściej będzie używany w mieście, czy też w terenie. Mając na względzie ten aspekt, będzie można określić, jakie cechy wózki dziecięce spacerowe powinny posiadać, aby zadowolić dzieci i rodziców. 

Spacerówka w mieście

spacerowka_wozekWózek spacerowy najczęściej używany jest w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeśli jest to miasto, warto wiedzieć, że wózek spacerowy powinien być dość zwrotny i lekki. W warunkach miejskich ma to szczególne znaczenie. Osoby podróżujące komunikacją miejską powinny mieć na uwadze to, że nie wszystkie tramwaje czy autobusy są niskopodłogowe.

W niektórych sytuacjach będzie konieczność, aby spacerówka https://markowewozki.pl/wozek-spacerowy/  wraz z dzieckiem została wniesiona po schodkach pojazdu. Wtedy mała waga wózka ma szczególne znaczenie. Ważne jest to, aby wózek posiadał hamulec w wygodnym miejscu. Jest to istotne wtedy, gdy trzeba szybko użyć hamulca natychmiast po wejściu do tramwaju.

W warunkach miejskich ważne jest to, jaki rozmiar posiadają wózki dziecięce spacerowe. Niewątpliwie z mniejszym wózkiem łatwiej jest robić zakupy w zatłoczonym supermarkecie. 

Spacerówka w terenie

Jeśli wózek będzie używany w czasie wycieczek, powinien spełniać kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim taka spacerówka powinna mieć dość duże koła. Najlepiej, aby koła wózka były pompowane. Wtedy dobrze tłumią one wszelkie drgania i umożliwiają one poruszanie się np. po kamienistej nawierzchni.

Warto również zwrócić uwagę, czy model wózka umożliwia zamontowanie moskitiery oraz folii przeciwdeszczowej. Jeśli rodzice planują wycieczkę samochodem, należy zastanowić się, czy wózek zmieści się do bagażnika. Może się zdarzyć sytuacja, że dziecko zaśnie w foteliku samochodowym, a rodzice będą chcieli wyjść z pojazdu. Wówczas przydatną opcją może okazać się możliwość wpięcia fotelika do stelaża wózka. 

Mając na uwadze powyższe, można dojść do wniosku, że przydatne mogą być wszystkie wymienione wyżej funkcje wózka. Może warto więc postawić na model uniwersalny spacerówki, który  sprawdzi się w każdych warunkach?
KOMENTARZE:

Brak komentarzy