Powrót do: Znane Firmy

Czym kierować się przy wyborze firmy z sektora transport Szczecin.


Na rynku polskim istnieje bardzo duży wybór firm transportowych. Najwięcej działa w województwie zachodnio-pomorskim, a przedmiotem ich działalności jest transport szczecin. Jak więc wybrać tą firmę, która w najwyższym stopniu będzie rzetelna i godna polecenia? Nie jest to z pewnością zadanie proste. Firmy transportowe konkurują ze sobą na różne sposoby, między innymi cenowo. Czy jednak najtańsza firma będzie najlepsza i najbezpieczniejsza?Na początek postanowiliśmy się przyjrzeć właśnie cenom, jaką trzeba będzie zapłacić za przewóz wymyślonego przez nas ładunku na konkretnej trasie. Ceny proponowane przez przewoźników były jednak bardzo podobne, dlatego też nie może to być jedyne kryterium wyboru. Sytuacja ta prawdopodobnie wynika z faktu, iż firmy z tego sektora śledzą poczynania konkurencji i starają się potocznie mówiąc „trzymać poziom cenowy” na tym konkretnym obszarze.

Oferty firm transportowych

Kolejnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę są oferty poszczególnych firm. Warto przejrzeć je przed wykonaniem telefonu lub wysłaniem zapytania. Już na ty etapie może okazać się, że dana firma nie świadczy oczekiwanych przez nas usług. Przykładową ofertę mogą Państwo znaleźć na: DromaderBis.pl - transport Szczecin. Wart również dowiedzieć się jak długo dane przedsiębiorstwo działa na rynku.

Wiadomo, że firma z długoletnią tradycją posiada spore doświadczenie, co może wpłynąć na sprawność i jakość wykonania usługi. Można również sprawdzić, czy przewoźnik dysponuje nowoczesną i sprawną flotą samochodową. Odpowiednio utrzymywana i zadbana flota niewątpliwie wpływa na jakość.

Innym sposobem zweryfikowania danego usługodawcy jest poproszenie o przedstawienie trasy przejazdu. Możemy się w ten sposób dowiedzieć, czy przewoźnik nie chce nam przypadkiem doliczyć nadmiernej liczby kilometrów.

Ubezpieczony transport towarów

Warto także sprawdzić, czy pracownicy załatwiają wszelkiego rodzaju formalności i czy załatwiają ubezpieczenie. Znane są przypadki, kiedy to nasz ładunek ulega uszkodzeniu, a my dochodzimy swoich praw w sądzie, gdyż firma wyrzeka się odpowiedzialności, twierdząc, że mogliśmy sobie towar ubezpieczyć.

Widać więc, że wybór firmy z branży transport Szczecin nie jest wyborem łatwym, szybkim i przyjemnym. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje choć w minimalnym stopniu pomogą Państwu dokonać właściwego wyboru.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Wybór firmy do transportu drogowego (2013-03-25)