Powrót do: Rozłączniki

Schneider marką rozłączników


Firma Schneider Electric wprowadziła do sprzedaży ochronniki przeciwprzepięciowe o napięciu stałym, który produkowany jest z wymiennymi wkładkami i przeznaczony do napięcia Typu 2. Ich przeznaczenie, to ochrona przed przepięciami atmosferycznymi paneli fotowoltaicznych jak i urządzeniami takimi jak inwenter napięcia stałego.

Instalacja elektryczna w domu

Instalacja powinna odbyć się wewnątrz budynku, gdyż nie może poddać się działaniu wody. Jeżeli chcemy zainstalować ją na dworze to musi koniecznie być szczelnie zabezpieczona.

Dostęp wody jest niedopuszczalny. Opisywane ochronniki posiadają łatwe w wymianie wkłady. W obsłudze pomaga również sygnalizacja, która umożliwia informowanie o konieczności wymiany wkładu na odległość. Wskazówki co do połączenia.

Ochronniki przeciwprzepięciowe w instalacji

Aby zapewnić bezpieczeństwo generatora i przetwornicy napięciowej należy zainstalować dwa lub więcej ochronników przeciwprzepięciowych. Jest to wymagane dla uzyskania optymalnego bezpieczeństwa. Miejmy na uwadze fakt, że z urządzeniami elektrycznymi należy obchodzić się bardzo ostrożnie i zabezpieczać przed możliwym zalanie wodą.

Ochronniki przeciwprzepięciowe PF dopasowane są do systemów uziemienia takich jak: TT, TN – S. Jeżeli zainteresowało to was, to zachęcamy do sprawdzenia szczegółów na stronie producenta.  
KOMENTARZE:

Brak komentarzy