Powrót do: Znane Firmy

Sam robię blat – jakie nóżki do mebl wybrać?


Pewnie każdy z nas znalazł lub znajdzie się w sytuacji, kiedy będzie zmieniał meble i wystrój swojej kuchni. Wiele osób ma w niej różnego typu stoliki lub blaty, przy których można usiąść i zjeść bądź napić się kawy. Czy kupić stolik gotowy, czy zamówić blat na wzór mebli? Ceny są podobne, czy istnieje zatem jakaś tańsza alternatywa?

Jak zrobić blat na lata

Ja postanowiłem zrobić go samemu. Wystarczy tylko kawałek meblowego blatu i nóżki do mebli. Mój stolik będzie z jednej strony przykręcony do ściany, druga strona zaś opierać się będzie na nodze. Do tego dwa hokery i mamy praktyczny, ładny i przede wszystkim tani blat.

Pozostaje jedynie pytanie, gdzie kupić potrzebne materiały. Blat można bez problemu zamówić tam, gdzie nasze meble. Nóżki natomiast są dostępne choćby w marketach budowlanych, sklepach internetowych, czy salonach meblowych, na przykład nóżki do mebli Domino.

Jakie nóżki do blatu zastosować?

Wybór jest naprawdę duży. Istnieją nogi w różnych kolorach, błyszczące, matowe. Różnią się także średnicą, wysokością, dostępne są także regulowane. Te sprawdza się w sytuacji, kiedy chcemy posadzić przy stoliku nasze dzieci.

Większość producentów posiada w swoim asortymencie nogi do stołów łącznie z nóżkami do mebli. Taki zestaw doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy mamy otwarta kuchnie. Warto wtedy nogi do naszego blatu dobrać z nóżkami do naszych mebli w salonie. Całość da naprawdę fajny efekt.

Jak widać rozwiązań jest wiele. Można kupić gotowy stolik, który będzie nie tylko ładnie wyglądał, ale także będzie funkcjonalny. Jeśli ktoś ma jednak żyłkę majsterkowicza, bez większego problemu może zrobić go samemu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy