Powrót do: Automaty

Automat zmierzchowy


Automat zmierzchowy to niezwykle ciekawe urządzenie, którego zadaniem jest automatyczne włączanie i wyłączanie światła w momencie, gdy na zewnątrz nastaje noc. Rzecz jasna nie tylko na zewnątrz stosuje się tego typu urządzenia. Nasz rynek jest bogaty w rozwiązania, które stosować można wewnątrz budynków. Dzięki temu każdy z nas ma de facto możliwość zamontowania takiego automatu we własnym domu, zwiększając efektywność zużycia energii.

elektryczne

Włączniki zmierzchowe

Korzystają z tego w dużej mierze spółdzielnie mieszkaniowe, które na klatkach schodowych decydują się umieszczać wyłączniki zmierzchowe. Wszystko po to, aby niepotrzebnie nie zapalać świateł tam, gdzie najzwyczajniej w świecie nie jest to potrzebne, ponieważ w okolicy nie ma żywej istoty.

Automatyczne włączanie oświetlenia

Często również automaty są instalowane w przypadku oświetleń miast. W tej sytuacji również chodzi o efektywność w wykorzystywaniu dostępnej mocy elektrycznej. Jak wiemy w różnych porach roku zmierzch zapada o różnych godzinach. Włączanie świateł ręcznie byłoby bardzo niewygodne, ponieważ wymagałoby to zatrudnienia osoby, która zajmowałaby się tylko tym. W przypadku automatów zmierzchowym sytuacja się rozwiązuje, ponieważ światło dopasuje się do warunków panujących na zewnątrz. Sprytne rozwiązanie, prawda?
KOMENTARZE:

Brak komentarzy