Powrót do: Znane Firmy

Co zastosować w przedpokoju, co salonie, a co w kuchni, czyli układamy płytki


Często dochodzi do sytuacji, w której młode pary decydują się na drewnianą podłogę w całym domu. Jest to zaskakująca decyzja, która powoduje naprawdę wiele problemów. Pierwszy z nich to przede wszystkim fakt, że o podłogę taką trzeba nieustannie dbać. To nie panele, gres, glazura czy terakota, którą wystarczy przetrzeć, aby znowu była czysta. Jeżeli coś upada na glazurę niszczy się, jeżeli coś upada na drewno zostawia w nim ślad, ponieważ drewno jest miękkie, drewno nieustannie pracuje.

Drewniana podłoga - plusy i minusy


To jest ciekawa techniczna zagwostka, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę. Drewno ciągle pracuje, nieustannie się zmienia, rozciąga lub kurczy w zależności od temperatury. Dlatego też tak istotne jest, aby o nie nieustannie dbać. Dlatego więcej osób decyduje się jednak na układanie glazury, nie dotyczy to tylko osób mieszkających w Poznaniu.

Dlaczego warto wybrać glazurę

Glazura jest co prawda zimna w porównaniu do drewna, ale od czego mamy ciapki? Dodatkowo glazura jest trwalsza, tańsza w utrzymaniu, a jeżeli nam się znudzi bardzo łatwo możemy ją po prostu zerwać i w ten sposób się jej pozbyć co w przypadku podłogi drewnianej jest niemożliwe, ponieważ podłoga drewniana stoi na legarach, a więc jeżeli nawet zdecydujemy się na jej zmianę musimy liczyć się z konsekwencjami w postaci potrzeby wylania całej podłogi od nowa.

Może się wydawać to teraz dziwne, ale wyobraź sobie siebie z dwójką małych dzieci kiedy trzeba wynieść wszystko, zapłacić za wylanie całej podłogi i położenie nowych płytek, a potem wnieś to znowu do domu? Dlatego polecam zlecenie ułożenia od razu glazury, terakoty lub gresu zamiast kombinować z podłogą drewnianą na którą wielu osób po prostu nie stać. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy