Powrót do: Znane Firmy

Co na zranienia i stłuczenia w pracy? - Poleca apteka internetowa


Zranienia i stłuczenia to najczęstsze z urazów na jakie jesteśmy narażeni w życiu codziennym. Mogą zdarzyć się zarówno w domu podczas zwyczajnych czynności, jak i podczas uprawiania sportów i zwiększonej aktywności fizycznej.

W najgorszym przypadku za sprawą ingerencji osoby trzeciej. Zranienie jest to mechaniczne przerwanie ciągłości tkanek lub ich uszkodzenie spowodowane np. przez proces chorobowy. Rany możemy podzielić na cięte, kłute, postrzałowe, tłuczone szarpane i kąsane.

Gojenie się ran

Zranienie skóry polegające na uszkodzeniu tylko jej powierzchniowej warstwy, a więc naskórka, powodują powstawanie otarć i stłuczeń tkanek. Zranienia powstają najczęściej w wyniku działania ostrego przedmiotu, natomiast rana tłuczona jest efektem działania tępego przedmiotu.

Stłuczenie to zamknięte uszkodzenie wewnątrz tkanki polegające na zgnieceniu jej komórek, przerwaniu włókien i uszkodzeniu naczyń i nerwów. Podstawowym objawem stłuczenia jest bolesność, obrzęk, tworzenie się krwiaków i siniaków oraz upośledzenie funkcji obszaru objętego stłuczeniem.

Stłuczenia skóry

W przypadku wystąpienia zranień i stłuczeń pomocne podczas procesu gojenia się miejsc zmienionych urazowo będą środki wspomagające. Istnieje cały wachlarz maści, sprayów i środków doustnych, które mogą być stosowane w terapii.

Zaliczyć do nich można: Porphyral HSP Derm, krem, który przyśpiesza regenerację naskórka, Traumeel, żel łagodzący stłuczenia i łagodne urazy, Altaziaja, żel zmniejszający obrzęki i opuchliznę po stłuczeniach tkanek i stawów, oraz środki które można stosować bezpośrednio na rany: Avilin Balsam, spray zabezpieczający rany przed czynnikami zewnętrznymi oraz Octenisept, stosowany w profilaktyce ran, błon śluzowych i skóry.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy