Powrót do: Znane Firmy

Przedłużanie paznokci i manicure - czy warto?


Wiele kobiet w dzisiejszych czasach decyduje się na wizytę u manicurzystki. Nieraz nie mają one bowiem czasu, na to, aby samej zadbać o swoje paznokcie. Jednak powinniśmy mieć na uwadze, iż to właśnie piękne zadbane paznokcie, są naszą wizytówką. Ostatnimi czasy modne było przedłużanie paznokci Kraków metodą żelową. W ten sposób możemy przedłużyć paznokcie, udając się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, lub samej w domu, jeśli mamy odpowiedni do tego zestaw. Do przedłużenia paznokci metodą żelową musimy posiadać:

-lampę UV

-cleaner do odtłuszczania płytki paznokcia

-pilnik do tipsów

-żel bazowy

-żel budujący

-żel końcowy (nabłyszczający)

-waciki, formę

Wydłużania paznokci tą metodą może nawet zając około 3 godzin. Paznokieć musi być wcześniej odpowiednio przygotowany. Obowiązkowo musimy zmyć poprzedni lakier, zmatować płytkę i odtłuścić za pomocą cleanera. Naszą płytkę możemy przedłużyć o dowolną długość, która będzie dla nas komfortowa i nie będzie nam przeszkadzać w codziennych czynnościach i obowiązkach domowych.

Jeśli chcemy, aby nasz lakier na paznokciach utrzymywał się przez długi okres, a płytka była twarda i nie łamała się, możemy udać się na manicure hybrydowy. To obecnie najmodniejsza metoda manicure, uwielbiana zarówno przez młode, jak i starsze kobiety. Lakiery do manicure hybrydowego są bardzo trwałe. Taki rodzaj paznokci, możemy także zrobić w domu, wystarczą nam specjalne lakiery do hybryd oraz lampa uv. Lakier hybrydowy, musimy utwardzać w lampie około 120 sekund. Warstwy, jakie nakładamy, muszą być cienkie, aby zbyt szybko nie odpadły. Nie może się pod nie dostać powietrze ani jakieś zanieczyszczenia. Można nałożyć maksymalnie 4 warstwy.

1. Najpierw oczyszczamy paznokieć, wycinamy skórki, odtłuszczamy go i matowimy

2. Nakładamy lakier bazowy i utwardzamy 120 sekund

3. Nakładamy pierwszą warstwę koloru, utwardzamy 120 sekund

4. Nakładamy drugą warstwę, gdy kolor na paznokciach nie jest jeszcze zbyt wyrazisty

5. Nakładamy lakier top, przemywamy cleanerem i gotowe.

Lakier hybrydowy wytrzymuje na płytce do około dwóch tygodni.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy