Powrót do: Znane Firmy

Psychoterapia Wrocław


Psychoterapia jest jedną z form pomocy, po jaką możemy sięgnąć mając problemy z naszym funkcjonowaniem oraz zdrowiem psychicznym. Jest to forma pomocy, leczenia różniąca się od pomocy psychologicznej tym, iż przepisywane są nam - jeśli psychoterapeuta zauważy takie wskazania na sesji terapeutycznej - leki oddziałujące na nas w stopniu mniej lub bardziej inwazyjnym: począwszy od leków antydepresyjnych, a na psychotropowych kończąc.

Jak wygląda sesja terapeutyczna

Decyzje i działania wobec nas powinny być ZAWSZE prowadzone przez wykwalifikowanego psychoterapeutę, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w zakresie psychiatrii, psychologii oraz psychopatologii. Powinien to być lekarz/psycholog, który posiada certyfikat lub licencję pozwalającą mu na wykonywanie zawodu. Ważne też jest, aby zwrócić uwagę, czy posiada on co najmniej pierwszy stopień specjalizacji zawodowej.

chair_coversation_banner_1_

Diagnoza chorób psychicznych

Mimo coraz większych i częstszych problemów we współczesnym świecie z rozwojem i wzrastaniem występowania chorób psychicznych - ze względu na coraz szybsze tempo życia, większą ilość bodźców która nas stymuluje i otacza oraz nieustanny stres z tym związany - nadal choroby te uważane są często za temat tabu lub traktowane są w kategoriach stereotypowych, określanych często jako chwilowa niemoc, zwykłe lenistwo czy nieumiejętność wzięcia odpowiedzialności za swoje życie.

Wstyd chodzić do psychiatry?

Takie myślenie jest jednym z najbardziej szkodliwych i przyczynia się do powstawania kłamstw, które wżerają się w nasze społeczeństwo, prowadząc do tego, że wizyta u psychoterapeuty staje się powodem do wstydu i ukrywania, rzeczą której staramy się jak najdłużej uniknąć. Jednakże często psychoterapia okazuje się jedyną opcją wyboru jaką mamy, gdyż choroby psychiczne nie są możliwe do wyleczenia 'samą siłą woli' lub poprzez ignorowanie ich.

Unikając takiej wizyty działamy tylko i wyłącznie szkodliwie wobec siebie - co w związku z dłuższą perspektywą a wraz z nią rozwojem choroby przyczynić się może do stanu w którym staniemy się dla siebie samych niebezpieczni lub nie będziemy mieli możliwości funkcjonować w normalnym trybie. Toteż warto przełamać lęk, jeśli widzimy i czujemy że dzieje się z nami coś dziwnego i wybrać się na profilaktyczną wizytę.

źródło: Psychoterapia Wrocław 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy