Powrót do: Znane Firmy

Masaż dobry na wszystko?


Historia masażu sięga czasów starożytnych – wówczas masaż był ściśle powiązany z obrządkami religijnymi, a z czasem stał się częścią medycyny ludowej. Jego kolebką była Azja, a konkretnie Chiny i Indie. To właśnie tam powstała technika klasyczna – niezaprzeczalnie najpopularniejsza z metod wykorzystywanych przez masażystów.

Ogólnie rzecz ujmując, masaż polega na rytmicznym uciskaniu tkanek, z odpowiednią siłą i w odpowiednim tempie, zgodnie z przebiegiem mięśni i naczyń (krwionośnych i limfatycznych). Wymienić można wiele rodzajów masażu: poczynając od wspominanego już klasycznego, poprzez masaż shiatsu, tajski, relaksacyjny, odchudzający, erotyczny, sportowy, gorącymi kamieniami po limfatyczny, okostnowy (i inne). Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje masażu

Masaż pozytywnie wpływa na wygląd i samopoczucie. Nie można pominąć jego oddziaływania na zdrowie fizyczne i psychiczne. Przede wszystkim ułatwia zrelaksowanie się i wycisza. Ponadto poprawia jakość snu, łagodzi stany bólowe, rozluźnia mięśnie, może regulować ciśnienie krwi. Regularnie stosowany przyczynia się do redukcji cellulitu, odżywia skórę i zwiększa jej elastyczność. Współczesny sport nie mógłby, zadaje się, istnieć bez sztabu masażystów i fizjoterapeutów, którzy przygotowują mięśnie do wysiłku.

Masaż w ciąży?

Czy masaż jest dla każdego? Otóż nie. Istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z tego niewątpliwego luksusu. Masaż Studio Twojego Zdrowia niewskazany jest przy wszelkich chorobach skóry, pęcherzach, ranach, zapaleniu żył, chorobie wrzodowej, osteoporozie i nowotworach, a także przy gorączce i ostrych stanach zapalnych. Kontrowersyjny jest temat masażu w ciąży. Zdania na ten temat są podzielone, zarówno wśród lekarzy, fizjoterapeutów jak i w społeczeństwie. Na pewno z masażu nie powinny korzystać kobiety w ciąży zagrożonej, w jej pierwszym trymestrze oraz miesiąc przed porodem.

Ile kosztuje masaż

Na rynku funkcjonuje mnogość salonów, które dają duży wybór jeżeli chodzi od rodzaj masażu. Jeżeli nawał zajęć uniemożliwia komuś dotarcie do salonu można też zaprosić masażystę do domu (lecz za dojazd trzeba będzie dopłacić). Koszt takiego zabiegu kształtuje się w granicach 100-300 zł przy masażu całego ciała lub 30-80 zł jeżeli masowana będzie wybrana partia ciała.

Dobroczynny wpływ masażu znany był już starożytnym. Warto, więc czasem posłuchać starszych i pozwolić sobie na taki luksus. „Naładowana bateria” będzie działać dłużej, a nasze ciało nam za to podziękuje.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy