Powrót do: Znane Firmy

Czy trudno jest zainstalować biokominki wolnostojące


Każdy chciałby mieć przytulny kominek we własnych czterech ścianach, który emanuje ciepłem, zwłaszcza w zimowe długie wieczory. Jednak w przypadku tradycyjnych kominków bez odpowiednich przewodów doprowadzających nawiew do kominka i odprowadzających dym, staje się to niemożliwe. Istnieją wszakże alternatywy - biokominki. W zależności od upodobania można zamontować kominki ścienne, kominki stołowe lub kominki wolnostojące.

Biokominki wolnostojące - zalety

Na rynku znajduje się szeroka oferta różnych modeli, z której z łatwością można wybrać coś dla siebie. Modele biokominków wolnostojących są znacznie tańsze niż konwencjonalne kominki. Biokominki wolnostojące są nie tylko niedrogie, ale także wygodne i łatwe w użyciu. Obsługa takiego urządzenia jest bardzo bezpieczna, w porównaniu do kominka tradycyjnego. 

Biokominki znajdują zastosowanie szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka. Pełnią one z reguły dekoracyjną funkcję, co nie zmienia faktu, że w trakcie ich działania również wytwarza się ciepło, a pomieszczenie zyskuje bardziej przytulną aurę.

biokominek

Biokominki wolnostojące a ekologia

Paliwem biokominków wolnostojących jest etanol. Ponieważ nie ma potrzeby odprowadzania dymu, nie wymagają budowy drogich elementów, takich jak komin i przewody nawiewowe. Wolnostojące biokominki nie zabierają dużo miejsca, zmieszczą się w każdym pomieszczeniu i nie tylko zapewniają przytulność w domu lub w biurze, ale także zwiększają również ich atrakcyjność wizualną poprzez elegancki i nowoczesny design.
Bioetanol spala się bez pozostałości.

Ze względu na wolne od zanieczyszczeń spalanie czystego alkoholu do pary wodnej i dwutlenku węgla, nie stanowi obciążenia powietrza. Przeciwnie, używanie kominków wolnostojących zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Przyczynia się to do dobrego samopoczucia mieszkańców uzyskiwanego w naturalny sposób.

Ekologiczne kominki

To sprawia, że jest to idealna alternatywa dla chemicznych odświeżaczy powietrza oraz dla nawilżaczy. Są bardzo przyjazne dla środowiska, obok czystej emisji zaletą jest brak popiołów. Wiąże się to z tym, że nie potrzeba uciążliwego czyszczenia kominka.

Zobacz na: https://kominki.ratur.com.pl/236-biokominki-wolnostojace-
KOMENTARZE:

Brak komentarzy