Powrót do: Znane Firmy

Kiedy sprawdzą się wózki samojezdne AGV


W dzisiejszych czasach  wiele firm produkcyjnych, czy magazynów stawia na nowoczesne technologie logistyczne. Stosowane są one na przykład w bliskim transporcie wewnętrznym. Przeczytaj i dowiedz się więcej jak działają i jak dokładnie wykorzystuje się tego typu rozwiązania.

Czym są wózki samojezdne AGV?

Samojezdne wózki AGV są środkiem transportu wewnętrznego. Urządzenia te znacząco poprawiają jakość pracy na przykład w magazynach. Automated Guided Vehicles są bardzo przydatne przy załadunkach i rozładunkach. Urządzenia te stają się coraz bardziej popularne. Inaczej nazywane są wózkami mobilnymi lub też robotami mobilnymi. Mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów radzą sobie z wieloma zadaniami. Ich niewielki rozmiar jest też atutem, gdyż z łatwością mogą przemieszczać się po niewielkich czy ciasnych przestrzeniach bez trudu wymijając przeszkody lub znajdując inną drogę.

Cechy charakterystyczne wózków samojezdnych

Wózki te wyróżnia sposób pracy: przemieszczają się samodzielnie i mogą same nawigować po różnych przestrzeniach. W związku z tym nie jest konieczne stosowanie specjalnych oznaczeń w magazynach czy też dostosowywanie hal magazynowych specjalnie do tych robotów. Ponadto jeden wózek zastępuje kilka wózków widłowych, przy których obsłudze konieczny jest człowiek.

Jest to więc oszczędność w zakresie ilości pracowników. Jeden wózek mobilny jest w stanie wykonać pracę zwykle przeznaczoną dla 3 lub 4 operatorów wózków widłowych. Wózki samojezdne AGV są zdolne do wymijania zarówno przeszkód statycznych jak i tych poruszających się. Zatem dzięki odpowiednio dostosowanemu systemowi nawigacji nie utrudniają pracy ludziom. Jest to najnowsza technologia, która jest bezpieczna w użyciu.

Dlaczego warto wybrać samojezdne wózki AGV

Dzięki wózkom mobilnym praca jest zautomatyzowana, sprawniejsza i dokładniejsza. Są one przydatne między innymi przy transporcie ładunków pośród innego wyposażenia. Dzięki temu, że roboty pracują samodzielnie, czyli nie wymagają osoby operacyjnej, a także reagują na zmiany zachodzące w otoczeniu ich użycie jest nie tylko efektywne ale i bezpieczne.

Dodatkowo, wózki samojezdne AGV dzięki wbudowanym komputerom mogą wykonywać pracę tradycyjne przeznaczoną dla kilku osób. Oznacza to, że są zdolne do przekazywania informacji między różnymi systemami logistycznymi oraz kontrolować załadunki.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy