Powrót do: Znane Firmy

Jakie oświetlenie sceniczne i światła estradowe


Coraz więcej zespołów zwraca uwagę na odpowiednie oświetlenie sceniczne oraz światła estradowe. Koncerty dostarczają wtedy dodatkowych wrażeń i z całą pewnością będą bardziej zapamiętane przez wszystkich fanów. Ważne jest, żeby były to profesjonalne efekty świetlne, a nie amatorski sprzęt nie zapewniający bezpieczeństwa uczestników koncertu.

Jakie oświetlenie sceniczne możemy kupić w sklepach?

Sklepy muzyczne oferują całą masę różnego rodzaju oświetleń i efektów dekoracyjnych. Znajdziemy tu zazwyczaj różnego rodzaju kompaktowe bezprzewodowe nadajniki DMX, dzięki którym profesjonalne efekty świetlne będą dużo łatwiejsze w użytkowaniu. 

Dotyczy to szczególnie popularnych efektów LED, które jako światła estradowe robią ostatnio dość dużą karierę. Efekty LED można połączyć z różnego rodzaju laserami a różnorodność barw robi duże wrażenie. Ciekawą opcją kolorystyczną są również stroboskopy, które dodadzą do koncertu całą masę dodatkowego klimatu.

Lasery

Oświetlenie sceniczne to też przede wszystkim lasery, szczególnie popularne są te marki Scanic, dzięki którym profesjonalne efekty świetlne będą kosztować zaledwie 500 złotych. Zorganizowanie koncertu z takim sprzętem wydaje się wtedy znacznie łatwiejsze, szczególnie dla amatorów. Efekt możemy zwiększyć dodając do tego odpowiednie głowice ruchome - światła estradowe dodają wtedy wrażenia pewnej przestrzeni i oświetlają niemal całą powierzchnię sali.

W co powinny dodatkowo zainwestować zespoły?

Profesjonalne efekty świetlne to także cała masa różnego rodzaju reflektorów PAR, które dodatkowo nasycają salę barwami RGBWA. Są one dość wszechstronne, nie dotyczą one tylko zespołów, więc sprawdzą się nawet w szkołach czy salach eventowych, które znacznie urozmaicą różnorodne imprezy i spotkania w takich miejscach.

Warto przy okazji wspomnieć o sterownikach - oświetlenie sceniczne wymaga kontrolowanie czasem do 170 lamp RGB a stertownik typu PX133 znacznie ułatwi nam uporządkowanie pracy wszystkich jednocześnie.
Jak więc widać światła estradowe nie ograniczają się jedynie do przypadkowego rozmieszczenia ich na sali i włączenia jednego przycisku. Sprawa jest bardziej skomplikowana niż się to wydaje i należy zainwestować w jak najbardziej profesjonalny sprzęt.

Zobacz więcej na: Music-Shop.pl/pol_m_Oswietlenie-i-efekty-252.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy