Powrót do: Znane Firmy

Jakie grzechotki zaintrygują malucha


Grzechotki od wieków towarzyszą małym dzieciom. Pomagają się uspokoić i zabawić. Pełnią również funkcję edukacyjną, a w czasach zamierzchłych wykorzystywane były dodatkowo do odpędzania demonów. Dziecko bawiące się grzechotką nie przeszkadzało opiekunce, która w tym czasie mogła wykonać inną pilną pracę. Wszelkie grzechotki dla dzieci miały wydawać dźwięki podczas potrząsania nimi. Od prehistorycznych czasów nic się w tym względzie nie zmieniło.Grzechotka_wieloryb

Jakie grzechotki dla niemowląt są trendy?

Zabawki przeznaczone dla maluszka muszą mu się podobać, by mogły je zaintrygować. Zbyt głośne grzechotki dla dzieci mogą wywołać u nich płacz. Powinny być lekkie i z miłym dźwiękiem, niedrażniącym przeraźliwym hałasem.

Modne grzechotki to takie, które spełniają wszelkie wymogi związane z dopuszczeniem do użytku dla niemowląt i dzieci. Zatwierdzane są przez Instytut Matki i Dziecka wówczas, gdy posiadają wymagane atesty. Kupując jakiekolwiek zabawki, sprawdzajmy, czy to wszystko jest. Będziemy mieć wtedy pewność co do jakości zabawki i bezpieczeństwa niemowlęcia.

Z czego powinny być wykonane grzechotki dla dzieci?

Atestowane grzechotki mogą być wykonane z:
- twardego tworzywa,
- tkaniny,
- silikonu,
- drewna.

Musimy wiedzieć, że niemowlę wszystkie podane mu przedmioty wkłada do buzi, liże je i dlatego muszą one spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Pamiętajmy o myciu zabawki, aby zawsze dziecko dostawało ją czystą. Nowoczesne grzechotki dla niemowląt pełnią rolę edykacyjno sensoryczną, więc nie obawiajmy się zaopatrzyć maleństwo w przeróżne ich kształty i kolory.

Czy smoczki dla niemowląt zaspokajają potrzebę ssania?

Dziecko potrafi już w łonie matki ssać swojego kciuka. Ta naturalna potrzeba, która ma ogromny wpływ na pobieranie pokarmu przez niemowlę, często jest zbyt duża, niż jest to konieczne. Aby zaspokoić w niemowlęciu potrzebę ssania (a nie jest już głodne), skutecznym sposobem będzie podanie malcowi smoczka, ale tak jak w przypadku zabawek, on też musi posiadać wymagane atesty i spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa.
Ssanie smoczka, kciuka, rogu pieluszki nie tylko zaspokaja sam odruch ssania, ale także uspokaja dziecko, które jest wówczas grzeczne, łatwo zasypia i jest szczęśliwe. Jednak przyjdzie taki moment, gdy trzeba będzie wszystkie smoczki dla niemowląt wyeliminować z życia dziecka. Kiedy to zrobić? O tym powinna zdecydować jego mama.

Grzechotki oraz inne akcesoria dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci znajdziesz w sklepie Tamaja.pl (https://tamaja.pl/grzechotki-dla-niemowlat)
KOMENTARZE:

Brak komentarzy