Powrót do: Znane Firmy

Operatorzy komórkowi w Polsce


Rozwój telefonii komórkowej jaki nastąpił w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat jest imponujący. Coś co jeszcze niedawno dostępne było jedynie dla najbogatszych, dzisiaj stanowi właściwie nieodłączny element życia praktycznie każdego z nas, począwszy od dzieci na seniorach skończywszy.

Ostra konkurencja pomiędzy operatorami

Operatorzy mobilni ostro konkurują ze sobą o klienta, ponieważ idą za nim ogromne pieniądze. W związku z tym wybór na rynku jest ogromny. Wyróżniamy trzy możliwe rodzaje umów jakimi mogą związać nas sieci mobilne.

Pierwsza najbardziej podstawowa to klasyczny abonament, w którym płacimy określoną kwotę za ściśle określony zakres usług. Na samym początku operatorzy mobilni oferowali w abonamencie niewiele minut czy SMSów, wszystko powyżej limitu było płatne. Obecnie oferowane abonamenty to zazwyczaj abonamenty nielimitowane lub prawie nielimitowane (czyli takie gdzie mamy dużą, ale jednak ograniczoną liczbę minut czy gigabajtów Internetu).

Jeśli nie abonament to może telefon na kartę

Przeciwieństwem abonamentu są tak zwane telefony na kartę. Ponieważ w takiej opcji klient nie jest związany z firmą umową i może odejść praktycznie w każdej chwil, to sieci mobilne oferują tego typu użytkownikom bardzo dobre warunki.

Tego typu rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku dzieci, nastolatków czy studentów lub osób o nieregularnym dochodzie. Operatorzy mobilni zazwyczaj nie wymagają regularnego zasilania konta po wyczerpaniu jego zawartości jeśli chce się tylko odbierać połączenia, działa więc tutaj zasada – wydasz to nie masz.

Pośrednim rodzajem oferty, jaki mają w portfolio sieci komórkowe są tzw. oferty typu mix. Łączą one ze sobą cechy abonamenty i telefonu na kartę.

Minuty czy gigabajty, wybierz co potrzebujesz

Przeglądając oferty oferowane przez sieci mobilne warto zwrócić uwagę na to z jakich funkcjonalności korzystamy najczęściej. Dla jednej osoby ważna będzie ilość minut, bo wykonuje ona dużo połączeń.

Młodzież czy studenci cenią sobie oferty z dużą ilością Internetu. Operatorzy mobilni bywają nieraz bardzo hojni w tej kwestii. Trzeba przyznać, ze w porównaniu np. z Czechami, Polska to raj w kwestii Internetu mobilnego.

Przeczytaj więcej na: IdeaTechnologie.com/category/operatorzy/sieci-mobilne
KOMENTARZE:

Brak komentarzy