Powrót do: Znane Firmy

Podstawki ochronne do toreb praktycznym rozwiązaniem


Torby podróżne są zazwyczaj bardzo pojemne. Po wypełnieniu stają się jednak dużym obciążeniem dla turysty pokonującego znaczne dystanse na przestrzeni dworców kolejowych lub lotnisk. Własnie dlatego bardzo pomocne mogą okazać się ochraniacze na ramię.

Tego typu wyroby kaletnicze wyposażone są w taśmę umożliwiającą założenie na ramię. Nacisk paska sprawia spory dyskomfort, dlatego warto pomyśleć o jakimś praktycznym rozwiązaniu, rozkładającym ciężar na większą powierzchnię. Podczas podróży w różnych warunkach atmosferycznych może się też przydać skuteczna ochrona spodu torby przed kurzem i błotem zalegającym na podłożu.

Jakie dodatki kaletnicze mogą ułatwić przenoszenie bagażu?

Taśma tekstylna założona na ramię ma tendencję do zwężania się w miejscu nacisku, co potęguje uczucie obciążenia. Zapobiec temu mogą ochraniacze na ramię do paska torby podróżnej. Wykonane są ze sztywnego tworzywa, więc nie odkształcają się pod wpływem nacisku.

Założenie ochraniacza jest bardzo proste, wystarczy po rozpięciu paska  wsunąć podkładkę na jego środkowy fragment. Pozostanie ona zawsze w tym samym miejscu dzięki antypoślizgowej strukturze powierzchni wewnętrznej. Można wybrać ochraniacze na ramię do paska węższego lub szerszego. Im szersza podkładka, tym ciężar bagażu rozkłada się na większej płaszczyźnie. Takie rozwiązanie chroni ramię przed otarciami oraz urazami stawu barkowego. 

Ochraniacze do paska na ramię zabezpieczają jednocześnie tkaninę, z której wykonana jest taśma, przed uszkodzeniem mechanicznym pod wpływem znacznego nacisku na niewielkim odcinku.

Czym można zabezpieczyć spód torby?

W czasie podróży zawsze zachodzi potrzeba postawienia bagażu na chodniku obok postoju taksówki, na płycie peronu lub na podłodze terminala pasażerskiego przy lotnisku. Bagaże są narażone na zabrudzenie lub otarcie ich fragmentów mających styczność z podłożem.

Gdy na zewnątrz pada deszcz lub śnieg, dno walizki, neseseru lub torby przesiąka wodą. Może to spowodować zawilgocenie zawartości bagażu. Dobrze jest więc wyposażyć ich dolne fragmenty w podstawki ochronne do toreb.

Są to różnej wielkości płytki z ostro zakończonymi wypukłościami, przez co dno torby nie ma styczności z podłożem. Podstawki ochronne do toreb w postaci elastycznego bąbla lub podkładki ze sprężyną, amortyzują wstrząsy bagażu zawierającego kruche przedmioty lub sprzęt elektroniczny.

Zobacz przydatne dodatki kaletnicze na: https://agry.pl/index.php/nasza-produkcja/ochraniacze
KOMENTARZE:

Brak komentarzy