Powrót do: Znane Firmy

Sprzęt kosmetyczny do mikrodermabrazji


Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów, z których korzystają Polacy w salonach kosmetycznych. Sprzęty kosmetyczne do mikrodermabrazji służą głównie oczyszczaniu skóry z zanieczyszczeń oraz wspomagają procesy usuwania niedoskonałości.

Jak działa sprzęt kosmetyczny do mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja nazywana jest także mikropeelingiem. Jest to zabieg niezwykle popularny, cechuje się bowiem dużą skutecznością, niezależnie od stanu skóry pacjenta oraz jego wieku. Sprzęty kosmetyczne do mikrodermabrazji umożliwiają złuszczanie naskórka oraz przy okazji usuwają ze skóry zanieczyszczenia.

Mikrodermabrazję można wykonywać na różne sposoby. W związku z tym sprzęty kosmetologiczne do tego zabiegu mogą operować na korundzie, głowicy diamentowej lub tlenie i soli fizjologicznej. 

Rodzaje procesów mikrodermabrazji

W zależności od tego w jakie medium złuszczające wyposażony jest sprzęt kosmetyczny, możemy wyróżnić mikrodermabrazję diamentową lub korundową. W mikrodermabrazji używa się specjalnej głowicy diamentowej. Jest to bardzo łagodna forma tego zabiegu, zalecana osobom ze skórą wrażliwą oraz skłonną do podrażnień.

Sprzęt kosmetyczny do mikrodermabrazji korundowej jest mocniejszy niż wersja diamentowa. Głowica do tego zabiegu jest wykonana z tlenku aluminium, czyli korundu. Oxybrazję również zalicza się do zabiegów mikrodermabrazji. Jet ona jej najłagodniejszą odmianą, polecaną osobom, które zmagają się ze stanami zapalnymi skóry.

Komu poleca się zabieg mikrodermabrazji?

Sprzęty kosmetologiczne do mikrodermabrazji stanowią prawdziwe wybawienie dla osób z problemami skórnymi. Mikrodermabrazja pomaga w walce ze zmianami trądzikowymi, bliznami, zmarszczkami, rozstępami, wągrami czy zaskórnikami.

Zabiegi oczyszczania twarzy wykorzystujący są nieinwazyjne i bezpieczne dla zdrowia. Jednak jak dla każdego zabiegu również i dlatego są przeciwwskazania. Przede wszystkim nie poleca się wykonywania mikrodermabrazji osobom borykającym się z trądzikiem ropowniczym oraz różowatym. 

Sprzęt kosmetologiczny do mikrodermabrazji nie jest polecany również do stosowania w czasie mroźnej zimy oraz gorącego lata, ze względu na zwiększone ryzyko podrażnienia skóry.

Zobacz w sklepie ze sprzętem medycznym: https://medikapoland.pl/pl/8-sprzet-kosmetyczny-basic
KOMENTARZE:

Brak komentarzy