Powrót do: Znane Firmy

Dostępne mieszanki ziaren do karmienia ptaków


Okres zimowy to trudny czas dla ptaków zimujących w Polsce. Możemy im jednak bardzo łatwo pomóc. Dobrej jakości karma dla ptaków, która stanowi mieszankę owoców, orzechów, ziaren zbóż oraz tłuszczów ułatwi im zdobycie wystarczającej ilości energii, aby przetrwać zimę.

Ziarna do karmienia ptaków możemy kupić w postaci bloczków, kolb, kul, ale także jako luźną mieszankę. Pamiętajmy o tym, że różne gatunki ptaków mają różny smak. Warto więc, aby mieszanka ziaren, którą kupimy, uwzględniała fakt, to będzie naszym gościem.

Dobra karma dla ptaków, co powinna zawierać?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę aby zakupiona przez nas karma dla ptaków, była dobrej jakości. Przede wszystkim powinna zawierać ona dużo tłuszczów. Tłuszcz może być zarówno pochodzenia zwierzęcego, czyli łój wołowy lub tłuszcz wieprzowy. Może również pochodzić z dodanych do mieszanki ziarenek roślin oleistych.

Ziarno do karmienia ptaków zawierające odpowiednią ilość tłuszczu umożliwia ptakom zachowanie prawidłowej masy ciała. Dzięki niemu mogą również budować skuteczną barierę ochronną. Tłuszcz ma również własności odżywcze. Mieszanka ziaren może być także uzupełniona w suszone owoce oraz orzechy. Składnik te w naturze stanowią przysmak wielu gatunków.

Wykładanie karmy dla ptaków

Karma dla ptaków może być wykładana na drzewach, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Należy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsc, gdzie mogą znajdować ziarna do karmienia ptaków i często tam potem wracają. Uzupełniajmy więc raz wyłożoną karmę regularnie.

Mieszanka ziaren może być wykładana do karmnika. Dotyczy to szczególnie mieszanek w postaci luźnego ziarna. Jeśli mieszanka ma postać kul czy dzwonków to można również są zawiesić bezpośrednio na gałęzi, czy podwiesić w altanie i lub inny miejscu. Ważne aby było ono położone dość wysoko.

Ziarna do karmienia ptaków jest zazwyczaj zabezpieczone elastyczną siatką. Siatka ta posiada duże otwory, przez które ptaki mogą z łatwością dostać się do smakołyków. Mieszanki ziaren są dostępne w małych porcjach, ale można je też kupić w dużych, ekonomicznych opakowaniach.

Zobacz w sklepie z nasionami: https://polskieziarno.pl/nasiona/karmy/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy